شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

بزرگترین اشتباهی که در عمرم مرتکب شدم، البته بعد از انتخاب دانشگاه علم و صنعت ایران، انتخاب این خونه برای زندگی بود. تقصیر من نبود، ولی خب شد دیگه. اون چند روزی که خونه ی استیو و جین (همون میزبان های موقت من) بودم، هر روز صبح بعد صبونه استیو دست می ذاشت رو شونم […]

مقدمه چندی پیش وقتی یکی از دوستانم مطلع شد که از دانشگاه آلبرتا پذیرش گرفتم اولین حرفی که زد این بود: “میراث آلبرتا رو دیدی؟ کار بچه های شریفه.” و این موضوع کنجکاوی من را برانگیخت تا این مستند یک ساعته را ببینم. مستندی به کارگردانی حسین شمقدری و تهیه کنندگی محمد حسن مددی که […]

هم خونه

۱ نظر

بزرگترین اشتباهی که در عمرم مرتکب شدم، البته بعد از انتخاب دانشگاه علم و صنعت ایران، انتخاب این خونه برای زندگی بود. تقصیر من نبود، ولی خب شد دیگه. اون چند روزی که خونه ی استیو و جین (همون میزبان های موقت من) بودم، هر روز صبح بعد صبونه استیو دست می ذاشت رو شونم می گفت امروز دیگه می خوای خونه پیدا کنی! نه؟ منم نگاش می کردم و فقط لبخند می زدم که یعنی مگه من چند روزه اینجام؟ من تازه پریروز رسیدم بابا!

 

اما خب باید پیدا می کردم دیگه! خلاصه بگم، بعد از کلی خونه که فقط به دختر اجاره می دادن یه خونه پیدا کردم که به پسر هم استثنائاً اجاره می داد. با طرف قرار گذاشتم که خونه رو ببینم. با کلی بدبختی و پیاده روی با یه لپتاپ سنگین، خودم رو رسوندم به خونه، همین خونه ای که الآن توشم. در باز بود، رفتم تو دیدم یکی اومد به چه گندگی! صابخونه بود! یه مرد جوون، با یه هیکل گنده ی ورزشکاری و سر کاملاً بدون مو. یه چرخی تو خونه زدیم و اتاق من رو نشونم داد گفت اینه. ۱۰۰ دلار هم گرون تر از تبلیغش گذاشته بود. این رو که بهش گفتم گفت اگه می خوای برو زیرزمین، اونجا ۱۰۰ تا کمتره.از ترس اینکه یه وقت جا قحطی بشه سریع قبول کردم. و این ترس بود که من رو نابود کرد. قرارداد رو همونجا گذاشت جلوم و امضا کردیم. من رو با جیپ هامرش برد بانک منم کلی از پولام رو دو دستی دادم بهش.

 

بعداً تعریف می کنم تا امروز چه اتفاقایی افتاد. الآن فقط می خوام از هم خونه ایای عزیزم بگم… (بیشتر…)


نقد مستند [میراث آلبرتا] – بخش اول

۸ نظر

مقدمه

چندی پیش وقتی یکی از دوستانم مطلع شد که از دانشگاه آلبرتا پذیرش گرفتم اولین حرفی که زد این بود: “میراث آلبرتا رو دیدی؟ کار بچه های شریفه.” و این موضوع کنجکاوی من را برانگیخت تا این مستند یک ساعته را ببینم. مستندی به کارگردانی حسین شمقدری و تهیه کنندگی محمد حسن مددی که توسط مرکز مستند سفیر (به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقاومت بسیج امام خمینی زواره) آماده ی نمایش و عرضه ی عمومی است. این مستند ادعا دارد که نگاهی متفاوت به پدید مهاجرت، فرار مغزها و ادامه تحصیل در در خارج از کشور دارد. ادعایی که با توجه به مستندات درون خود مستند، در ادامه درباره ی آن صحبت خواهم کرد. ابتدا به صورت کلی و سپس جزء به جزء به بررسی ادامه خواهم داد. (بیشتر…)


در دست احداث!

بدون نظر

سلام!

 این وبلاگ هنوز راه اندازی نشده و مراحل اولیه ش رو طی می کنه.

 قراره موضوع های اجتماعی و انتقادی اینجا مطرح بشه. در واقع نوعی انتقال تفکر به صورت مستقیمه، نه به صورت طنز یا در قالب شعر و فضاسازی های ادبی.

 همچنان مشغول طراحی های لازم نرم افزاری اعم از نوع ساختار وبلاگ و محتوای اون، همچنین نحوه ی ارائه ی اون هستم.

 مسلماً نظرات شما بسیار مفیده. خوبی اینجا اینه که خیلی سریع و راحت می شه دیدگاهی رو ثبت کرد. برای همین به وردپرس مهاجرت کردم یه جورایی.

 خوش باشین

 فعلاً